sohbet girişDolandırıcılar Sohbet Odalarında Bekliyor

Günümüzde pek çok farklı dolandırıcılık olayları yaşanabiliyor. Sizin de bildiğiniz gibi teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu olaylar daha da yaygınlaştı ve artık insanlar kendi yakınlarından bile şüphelenir duruma geldi. Peki ama siz de dolandırılmak istemezsiniz, öyle değil mi? O halde bu durumdan zarar görmemek için kesinlikle çok dikkatli davranıyor olmalısınız. Peki sohbet sitelerini kullanıyor musunuz? Eğer kullanıyorsanız ve bu siteler üzerinde dolandırıcıların bulunmadığını düşünüyorsanız, çok büyük bir yanılgı içerisinde olduğunuzu söylemeliyiz. Bilmelisiniz ki pek çok dolandırıcı sohbet odalarında kurbanlarını arıyor. İşte siz de bu tür tuzaklara düşmemek için daha dikkatli olmalı ve elinizden geleni yapmalısınız. Peki ama dolandırıcı olduklarını anlamanın kolay yolu var mı?

Dolandırıcıları Kolayca Anlayabilirsiniz

Sohbet odaları üzerinde çok sayıda dolandırıcının bulunduğunu söyleyebiliriz. Bunu size de çok iyi biliyorsunuz. Bu nedenle unutmamalısınız ki dolandırıcıları anlamanın bazı kolay yolları bulunmaktadır. Bunların başında onların hareketlerini ve konuşmalarını sentezlemek gelir. Yani onları çözümlemelisiniz. Bunu nasıl yapacağınızı biliyor musunuz? Öncelikli olarak bir yönetici sizden kullanıcı adınızı ve şifrenizi istemez. Bunun yanında hiçbir kullanıcı kimlik fotoğrafınızı talep etmez. Ayrıca sizin özel bilgilerinizi istemez ve size zarar getirebilecek mahremiyetinize girmez. Eğer böyle durumlar ile karşı karşıya kalıyorsanız bilmelisiniz ki sizinle irtibat kurmaya çalışanların büyük çoğunluğu dolandırıcıdır. Kesinlikle irtibata geçmemeli ve sohbet sitesi yöneticilerine şikayet etmelisiniz. Gereken onlar tarafından yapılacaktır.

Dolandırıcıları Şikayet Edin

Dolandırıcılar ile karşılaştığınız ve onların dolandırıcı olduğunu anladığınız zaman hemen şikayet etmelisiniz. Sizin ciddi anlamda zarar görmenize neden olabilirler. Şikayetin hemen ardından uzaklaştırılacak ve bir daha o sohbet sitesine giremeyecekler. Aynı zamanda söylemek gerekirse kimin dolandırıcı kimin güvenilir olduğunu anlayamıyorsanız, o zaman bilgilerinizi kesinlikle kimseyle paylaşmamaya özen göstermelisiniz. Telefon numaranızı güvendiğiniz kişiler dışında kimseye vermemeli, kimliğinizi kimseye göndermemeli ya da güvenmediğiniz kişiler ile görüntülü mahrem şekilde sohbet etmemelisiniz. Bunların tamamının sizin aleyhinize kullanılabileceğini de unutmamalısınız. Eğer bu sohbet sitesini tercih ederseniz böyle sorunlar asla yaşamaz ve mağdur olmazsınız. Kesinlikle memnun kalacağınız bir yönetime sahip olduğunu bilmelisiniz.

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir